14. juuli 2019

WALK

Sel nädalavahetusel jagasin end kahe ägeda ürituse vahel, mis leidsid aset Pärnus. 
Auto24 toimusid võistlused, kus olid võistlemas VIHURMOTO lapsed. 
Teine äge üritus oli  WALK
WALK on tänavafestival, mis toob kaheks suvepäevaks Pärnu tänavatele kirju seltskonna tänavaartiste, sh kunstnikke, muusikuid, (tule)tantsijaid, elavskulptuure, tsirkuseartiste, lüürikuid ja teisi meelelahutajaid.  
Tänavaartistide festival on üles ehitatud “walk-by” vormis, mis tähendab, et tänavanurgal esineval artistil on ees ,,müts”, kuhu mööduja saab soovikorral raha poetada – sealt ka festivali nimi. Tänavakunst kui iidne rändartistide elatusviis, kuid ka soov ja tahe end loominguliselt väljendada, on tänavapildis elanud pikki sajandeid. Seda enam tasuks seda hoida ja väärtustada. Tänavakunstnik esineb tänavanurgal mööduja meeleheaks, lootes vastutasuks ka toetust. 
WALK-festivali eesmärk on luua Pärnusse emotsiooniderohke loomingulise atmosfääriga festival, mis tutvustab vähetuntud (tänava)artiste, keda teleekraanil ei näe, ja motiveerib noori muusika ja kunstiga tegelema. Festivali alaeesmärk on propageerida tänavakunsti kui loomingulist eneseväljendust ja näidata, et kunst võib kuju võtta ka avalikus linnaruumis. 
Võta aega ja naudi galeriid! Ehk jalutab mõni hea sõber või tuttav sinust mööda!? Pilte võid jagada sotsiaalmeedias, märkides ära fotograafi nime: Karmen kärg